Plüssmesék
Nyiccs kaput Mária, nyúccs kezet angyal
A Kékszakállú lovag
Vásártér: Vasilache
Vásártér: Az aranyszőrű bárány meséje
Maskarádék
Bolondok Jézuskája
A mozdony, az más
Plüssmesék Interaktív bábjáték
Fehérváry Lilla és zenésztársa interaktív bábos improvizációja kicsik és nagyok örömére.
Ki mesél itt kinek? A plüssállatok a gyerekeknek? A gyerekek a felnőtteknek? A két előadóművész témavezető mediátor szerepbe bújik. Közvetítőkké válnak gyerek és felnőtt, plüssállat és gyerek, játékos és néző között. Álom és ébrenlét, játék és valóság, ég és föld között. Előadók, gyermekek és felnőttek közösen kerekítjük a mesét régi, már-már feledett játékállatainkkal. Szép gömbölyűre gyúrjuk, lesz belőle üveggolyó, pörgettyű, lufi, labda, lampion, szappanbuborék, vagy csillag… Plüssállataink vigyáznak ránk és mi őrájuk, együtt nyitogatjuk a kapukat a világok között. Minden előadáson egyedi, új mese születik, új virág nyílik, új csillag éled a gyermekek lelkivilága és néphagyományunk gazdag kincsestárából.
A játékhoz egy óvodai terem is elegendő...
Fehérváry Lilla: Nyiccs kaput Mária, nyúccs kezet angyal a fájdalmas szűzanya éneke – népi oratóriumjáték
Archaikus imádságok, régi magyar nyelvemlékek, népénekek, illetve egy Mária-legenda segítségével formáltuk két játszóval és élőzenével előadott népi oratórikus játékunkat.
Negyvenperces előadásunk rituális díszlete és maga a játék 4×3 méteres teret igényel. Nagy előadóterem, illetve nem körülhatárolt szabadtéri előadás esetén egy mikroport és két mikrofon (esetleg három térmikrofon) szükséges.
Játszók: Fehérváry Lilla + zenei kíséret Díszlet: Magyar Attila, Szász Zsolt, Vaskó Zsolt.
A Magyar Szín-Játékos Szövetség az előadást arany fokozatra minősítette.
Szász Zsolt/Fehérváry Lilla: A Kékszakállú lovag
Balogh István XIX. századi vándorszínész hagyatékából készült egyszemélyes vásári marionett-bábjáték Szász Zsolt briliáns előadásában, Fehérváry Lilla zenei-színészi közreműködésével.
A játékhoz 4×4 m-es tér elegendő, a 30 perc építést 40 perces előadás követi. A maximális nézőszám 80–90 fő.
Purgateátrium: Vásártér
1. Vasilache (vásári „szoknyás” bábjáték)
Főhősünk Vitéz László moldovai rokona. Vasilache megküzd az ördöggel, a halállal és nem utolsó sorban házsártos feleségével.
A fergeteges bábjátékban az ízes népi humor különleges bábtechnikával párosul.
2. Az aranyszőrű bárány meséje
A jól ismert történetet nyakba akasztható forgószínpaddal, alulról mozgatható, ún. titiri bábokkal meséli el a játékos és zenész kísérője.
A két történet egymás után, szünet nélkül játszatik. Kovács Géza Blattner-díjas bábjátékost Vaskó Zsolt elő muzsikával kíséri. Az előadás bárhol előadható. Technikai igény a helyszíntől függően, szükség esetén a hangosítás. Maximális nézőszám 80–90 fő.
Purgateátrium: Maskarádék (gólyalábas utcaszínházi előadás)
Népi alakoskodó hagyományokból merítő, nem mindennapi gólyalábas mutatványokkal szórakoztatjuk a nagyérdeműt. A zászlókat, maszkokat, meghökkentő jelmezeket felvonultató akrobatikus játékot élő zenével kísérjük.
Látványos, zenés zászlósmenettel toborozzuk közönségünket. Ezt követi a 30–35 perces előadás, melynek végén a nézők sem maradnak ki a közös játékból. Az előadás esti változatát tűzzsonglőr-játékkal színesítjük. Technikai igény a helyszíntől függően, szükség esetén a hangosítás.
A produkció a csapat legtöbbször játszott előadása. Fontosabb vendégjátékaink: Bábjátékos Világfesztivál (Magdeburg), Buddhaünnepség (Tajvan), Sydney Olimpia, Nemzetközi Békefesztivál (Dél-Korea), Vidor Fesztivál (Nyíregyháza, fesztiváldíj), Kapolcs stb.
Bolondok Jézuskája a „Nem találok szavakat magamra” a József Attila alkalmi zenei társulás műsora
Rendhagyó zenei–irodalmi előadásunkat a József Attila születésének századik évfordulójához kapcsolódó irodalmi, színházi és zenei események hívták életre. A különböző irányból érkező előadóművészek alkotói egysége a költő iránt érzett szeretet talaján fogant. A műsorban Fehérváry Lilla József Attila-hangkölteményei, valamint Kátay Zoltán József Attila-dalai hangzanak el. Mindezt Hamvas Béla Arlequin című tanulmányából és József Attila írásaiból összeállított prózával Szász Zsolt keretezi. A két gondolatszálat Pálfi Ágnes költőnő fonta egybe.
Az estnek különös spontaneitást kölcsönöz, hogy az előadók ihlettől vezérelve szavalnak, illetve olvasnak fel, melyet rögtönzött zene kisér, így a helyszínen egyszeri és megismételhetetlen zenei, irodalmi produkciói születik. Ajánljuk mindazoknak, akik a megszokottól eltérő közegben, fészekhangulatban szeretnének József Attilával találkozni és szürcsölni a teát lyukas zokniban. Előadásunk időtartama mintegy hatvan perc.
Előadók: Fehérváry Lilla ének, próza, Kátay Zoltán ének, próza, pengetős hangszerek, Magyar József ütős hangszerek, Szász Zsolt próza, ének, Vaskó Zsolt fúvósok.
|
A mozdony, az más emlékműsor József Attila centenáriumára
József Attila drámai élettörténete prózát, éneket és zenét megdöbbentő egységbe ötvöző kétszemélyes pódiumelőadásban.
Zene: Szabados György, Liszt-díjas A dalokat írta és előadja, valamint a mama szerepében: Fehérváry Lilla Szerkesztette, rendezte és a költő szerepében: Erdélyi György
Valamint ugyanez kibővített formátumban:
József Attila drámai élettörténete prózát, éneket, zenét, mozgás- és táncszínházi elemeket megdöbbentő egységbe ötvöző kétszemélyes pódiumelőadásban.
Zene: Szabados György, Liszt-díjas A dalokat írta és előadja, valamint a mama szerepében: Fehérváry Lilla Közreműködnek a BM Duna Művészegyüttes szólistái Koreográfia: Juhász Zsolt, Harangozó-díjas Szerkesztette, rendezte és a költő szerepében: Erdélyi György
|
|